X

مشاهده آخرین مقالات آموزشی بخش نامه ها مطالب نانسی بارلی هوم پلاس آلاوه

اخبار و مقالات

جستجو

اخبار و مقالات

 نوار بهداشتی

شنبه، 22 خرداد 1400 | Article Rating
نوار بهداشتی

 

نوار بهداشتی

نوار بهداشتی یک محصول بسیار مهم و ضروری بوده که نیاز تمام دختران و بانوان در بازه ی سنی 13 تا 50 سال است. نوار بهداشتی در سایزهای مختلف و با رویه ‌های مختلفی از جمله منسوج نبافته شده و رویه ی کتان و .. تولید می‌شود.

یک نوع دیگر از تقسیم‌بندی‌ها، نوار بهداشتی معطر و غیر معطر است. بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند حتی‌المقدرو از پد معطر استفاده نگردد چرا که باعث تحریک و حساسیت در ناحیه تناسلی می‌شوند.

انتخاب و خرید نوار بهداشتی مناسب باید بر اساس فاکتورهایی از قبیل سایز نوار بهداشتی، زمان استفاده از آن، ضدحساسیت بودن آن و میزان خونریزی انجام گردد.

نوار بهداشتی نانسی برای تمام لحظه‌ها      

 

 

 

 

رعایت بهداشت زنانه در دوران پریود

رعایت بهداشت زنانه در دوران پریود برای هر خانم یک امر ضروری است. نیازی به گفتن نیست که انتخاب نوار بهداشتی مناسب برای این منظور مهم‌ترین کاری است که باید انجام شود. روزهایی که بانوان انتخاب محدودی برای رعایت بهداشت روزهای قاعدگی داشتند گذشته و امروزه گزینه‌های زیادی در بازار وجود دارد و به راحتی می‌توان مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کرد. اما چگونه باید نوار بهداشتی مناسب را انتخاب کرد تا بیشترین محافظت را داشته باشد تا باعث شود در روزهای عادت ماهاینه هم شاد بود و احساس توقف نداشته باشیم؟

داشتن اطلاعات کافی از محصولات و ویژگی‌های آن‌ها باعث می‌شود که آگاهانه و آزادنه محصول دلخواه خود را انتخاب کنید.

 

 

 

نوار بهداشتی تا چه میزان خیال شما را در روزهای پریودی راحت می‌کند؟

شاید باورش سخت باشد ولی در همین کشور خودمان ایران، هنوز هم بانوانی پیدا می‌شوند که از نوار بهداشتی استفاده نمی‌کنند! البته در نظر داشته باشید که فقر و محرومیت و عدم دسترسی به نوار بهداشتی می‌تواند از دلایل عدم استفاده از پدهای بهداشتی باشد. بسیاری بر اساس قیمت، طراحی و بسته‌بندی محصول مورد نظر خود را خریداری می کنند که فرآیندی کاملا اشتباه است. گفتنی است به علت اینکه این محصولات، بهداشتی و پزشکی محسوب می‌‌شوند بسیاری از شرکت‌ها جزئیات مواد استفاده شده در تولیدات خود را افشا نمی‌کنند. اما با بررسی و مشاهده محصولات مختلف می‌توان دریافت که اصولا نوارهای بهداشتی از فلاف با پودرهای جاذب تشکیل شده‌اند. همچنین لایه رویی نوار بهداشتی از پلی اتیلن ساخته می‌شود که باعث بروز حساسیت نمی‌شود و عوارض جانبی ندارد. پس بنابراین استفاده از نوار بهداشتی در روزهای عادت ماهیانه بهترین انتخاب است. پدهای بهداشتی بازار ایران در دو مدل فلاف و ایرلید است. هر کدام از این دو مدل ویژگی‌های خاص خود را دارند و بانوان باید بر اساس نیازشان انتخاب مناسب داشته باشند. در ادامه سعی می‌کنیم راهنمای کاملی برای انتخاب مناسب نوار بهداشتی ارائه کنیم.

نوار بهداشتی نانسی فلاف تنازک

چگونه نوار بهداشتی مناسب خود را انتخاب کنیم؟

اگر از نیازهای خود آگاهی نداشته باشید، انتخاب پد مناسب می تواند کار دشواری باشد. شرایط و نیازهای دوران قاعدگی خود را به خوبی بشناسید و بدانید انتخاب مناسب‌ترین گزینه هرگز مسئله بزرگی نخواهد بود.

بهترین روش برای انتخاب پد بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. این موارد شامل:

 

1 طول دوره و میزان خونریزی

انتخاب یک سایز نوار بهداشتی برای همه‌ی بانوان مناسب نیست. میزان از خونریزی در طول چرخه‌ی قاعدگی در همه‌ی خانم‌ها به یک اندازه‌ نبوده و متفاوت است. اصولا جریان پریودی بین 2 تا 7 روز است. اما شدت میزان ترشحات در طی چند سال اول قاعدگی بیشتر است که منجر به چرخ‌ی طولانی‌تر می‌شود. در این موارد نوار بهداشتی با طول بیشتر می‌تواند احساس راحتی و خشکی بیشتری داشته باشد.

 

2 میزان جذب

چه دانشجو باشید و چه یک خانم شاغل، نوار بهداشتی شما باید حداکثر بهداشت قاعدگی را برای شما تضمین کند. این روزها ، تمام محصولات تجاری با یک هسته جاذب پایه سلولزی (پنبه ای)، تاپ شیت نرم و قابل نفوذ، خمیر فلاف، پودر جاذب و و بک شیت غیر قابل نفوذ که مجهز به چسب بوده تشکیل شده است. عمده تفاوت نوار بهداشتی‌ها در مواد استفاده شده در لایه‌ی خارجی و میزان خمیر فلاف و پودر جاذب است. نوار بهداشتی های ایرلید پودر جاذب بیشتری دارند بنابراین جذب بالاتری خواهند داشت و در عین حال نازک‌تر هستند. از طرفی نوار بهداشتی‌های فلاف به الیاف پنبه‌ای بیشتر ضخیم‌تر هستند.

3 کنترل بو

در روزهای عادت ماهیانه ممکن است بوی شدیدی احساس کنید. واژن حاوی مقادیر مختلف باکتری است که با خون و بافت های آزاد شده توسط آن مخلوط می شود. این اغلب منجر به بوی ماهی فاسد می شود. اگرچه این نباید جای نگرانی داشته باشد ، خلاص شدن از شر این کار آسان است. سراغ نوار بهداشتی‌هایی با قدرت جذب بالا بروید زیرا بیشتر آ‌نها از ویژگی کنترل بو نیز برخوردار هستند.

 

 

4 احساس راحتی با مواد استفاده شده در نوار بهداشتی

نوع مواد به کار رفته در ساخت نوار بهداشتی هم برجریان عبور هوا و هم بر میزان راحتی آن تأثیر می گذارد. نوارهای بهداشتی سلولزی سنتی چند لایه به دلیل عدم جذب کافی مویرگی در آن فقط در ایجاد یک سطح خشک موفق بودند. از این رو ، امروزه برای کارایی بهتر از لایه با قابلیت انتقال مایعات با الیاف ترموپلاستیک استفاده می‌شود. لایه جذب و توزیع ثانویه شامل کامپوزیت منسوج حرارتی یا نبافته ترکیبی است. در هسته جاذب ، پلیمر SAP با خمیر سلولزی قرار می گیرد. سرانجام ، از پلی اتیلن برای ساختن ورقه مانع در پشت استفاده می شود زیرا با افزایش نفوذ ناپذیری مایعات از نشت جلوگیری می کند. علاوه بر این ، شما همچنین باید به دنبال پد های بدون مواد شیمیایی باشید که با دوام هستند و تجربه ای بدون تحریک را فراهم می کنند.

 

5. سبک زندگی

با توجه به سبک زندگی و فعالیت های روزمره خود ، نوار بهداشتی انتخاب کنید. به عنوان مثال، برای یوگا، جلسات بدنسازی، پدهای باریک بالدار انتخاب کنید، در حالی که در یک سفر کاری طولانی هستید، به دنبال پد های بسیار جاذب بروید و غیره.

 

 

 

 

تصاویر
  • نوار بهداشتی
  • نوار بهداشتی
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: