X

مشاهده آخرین مقالات آموزشی بخش نامه ها مطالب نانسی بارلی هوم پلاس آلاوه

اخبار و مقالات

جستجو

اخبار و مقالات

 آیا استفاده از ماشین ظرفشویی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود؟

شنبه، 29 خرداد 1400 | Article Rating
آیا استفاده از ماشین ظرفشویی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود؟

آیا استفاده از ماشین ظرفشویی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود؟

وقتی در هزینه‌های وسایل خانه بخواهید صرفه‌جویی کنید خیلی راحت است که قید خرید ماشین ظرفشویی را بزنید. البته وسایل دیگری هم هستند که شاید از لیستتان خط بخورد، ولی به احتمال زیاد ماشین ظرفشویی جزو گزینه‌های اولیتان است. اما به هر حال بعد از مدتی متوجه خواهید شد در زمان و انرژی لازم برای ظرف شستن صرفه‌جویی کرده‌اید. گفتنی است که استفاده از ماشین ظرفشویی کمک چندانی به صورتحساب آب و برق شما نمی‌کند، البته اگر از مدل‌های جدید و کم مصرف استفاده می‌کنید حتی شرایط بهتری خواهید داشت.

 

ماشین‌های ظرفشویی با گواهینامه‌های مصرف انرژی برای تطبیق با استانداردهای لازم تولید می‌شوند. در واقع با صرف آب و برق کمتر به میزان مطلوبی ظرف‌ها را تمیز کنند.

 

در نظر داشته باشید که هزینه ی اصلی استفاده از ماشین ظرفشویی مربوط به آب و برق است. البته هزینه‌ی اولیه خرید ماشین ظرفشویی و هزینه‌های ثانویه از جمله شوینده‌های مورد نیاز از جمله قرص ماشین ظرفشویی، نمک و جلادهنده را هم اضافه کنید. از آنجا که ماشین ظرفشویی حجم بیشتری از ظروف کثیف را نسبت به سینک ظرفشویی می‌تواند در خود جای دهد بنابراین تعداد دفعاتی که اقدام به شست‌وشو می‌کنید کمتر است. از طرفی ماشین‌های ظرفشویی مدرن دارای آبگرمکن داخلی بسیار کارآمدتری از آبگرمکن خانگی شما هستند. این بدان معنی است که ماشین ظرفشویی با رده انرژی مناسب می تواند تا کمتر از نصف انرژی شست‌و‌شو دستی را صرف کند.

 

 

هزینه استفاده از ماشین ظرفشویی چقدر است؟

همان‌طور که احتمالا می‌دانید شرکت‌ توزیع نیروی برق در زمان‌های اوج مصرف، نرخ بیشتری را بابت برق مصرفی دریافت می‌کند. بنابراین بهتر زمان روشن کردن ماشین ظرفشویی موقعی است که سایرین از آن استفاده نمی‌کنند. محبوب‌ترین زمان‌هایی که افراد ماشین ظرفشویی خود را روشن می‌کنند به طور طبیعی در وعده ناهار و شام بعد از خوردن غذا است. بهتر است در آن زمان روشن کردن آن را متوقف کنید. درعوض ، این کار را درست قبل از خواب انجام دهید، یا اگر ماشین ظرفشویی شما تنظیم تأخیر دارد ، تنظیم کنید که بعد از نیمه شب خاموش شود.

 

اگر اواخر شب را برای اجرای آن انتخاب می کنید، روشن کردن آن را برای یک چرخه طولانی تر نیز در نظر بگیرید. اکثر ماشین های ظرفشویی مدرن دارای تنظیمات اقتصادی هستند که با چرخه کندتری روبرو می شوند و انرژی کمتری برای گرم کردن آب مصرف می کنند. این می تواند در مقایسه با تنظیمات معمولی تا 30٪ در مصرف انرژی شما صرفه جویی کند.

           

نحوه صرفه جویی در هزینه هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی

عوامل زیادی تعیین می کنند که ماشین ظرفشویی چقدر هزینه خواهد داشت. به طور طبیعی شامل نوع ماشین ظرفشویی شماست،

 اما همچنین می تواند به منبع انرژی شما و حتی چگونگی چیدن ظروف قبل از هر چرخه بستگی داشته باشد. در نهایت ، استفاده از ماشین ظرفشویی انتخاب اقتصادی به حساب می‌آید، مخصوصاً اگر این مراحل را دنبال کنید.

1. منتظر بمانید تا به اندازه‌ی حجم ماشین ظرفشویی‌تان ظرف کثیف داشته باشید. به این ترتیب تعداد چرخه هایی را که باید طی یک ماه اجرا کنید کاهش می‌یابد.

2. ماشین ظرفشویی خود را بیش از حد بارگذاری نکنید. با پر کردن بیش از حد ماشین ظرفشویی ، نه تنها کیفیت تمیز کردن را کاهش می‌دهید، بلکه می توانید صدمه جدی به دستگاه خود وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که فضای داخلی چرخه برای کار موثر وجود دارد.

3. ماشین ظرفشویی خود را همیشه تمیز نگهداری کنید. از شوینده های با کیفیت مانند نمک هوم پلاس ، جلادهنده هوم پلاس ، پودر ظرفشویی هوم پلاس ، قرص 24 عددی ماشین ظرفشویی و قرص 48 عددی ظرفشویی استفاده کنید و قسمت داخلی ماشین ظرفشویی خود را از مواد آهکی ، چربی و لکه ها تمیز نگه دارید.

4- ماشین ظرفشویی خود را به مدل کم مصرف تبدیل کنید. ماشین ظرفشویی‌های مدرن نسبت به مدل های قدیمی بسیار کم مصرف ترند. اگر کمی بیشتر از قبل برای یک ماشین با کیفیت هزینه می کنید در نظر داشته باشید می توانید به مرور زمان پس انداز کنید.

 

تصاویر
  • آیا استفاده از ماشین ظرفشویی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود؟
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: