X

مشاهده آخرین مقالات آموزشی بخش نامه ها مطالب نانسی بارلی هوم پلاس آلاوه

اخبار و مقالات

جستجو

اخبار و مقالات

 جویدن آدامس و 5 دلیل برای اثبات مفید بودن آن

دوشنبه، 11 اسفند 1399 | Article Rating
جویدن آدامس و 5 دلیل برای اثبات مفید بودن آن

آدامس رنکس یکی از با کیفیت‌ترین آدامس‌های موجود در بازار است که از تولیدات صنایع غذایی ماستر فوده به حساب می‌آید. شرکت مارینا پخش هستی به عنوان نماینده انحصاری توزیع آدامس رنکس نقش مهمی را فروش و بازاریابی این برند ایفا می‌کند.

با مارینا پخش هستی همراه باشید تا کمی بیشتر در مورد فواید جویدن آدامس آشنا شویم

5 دلیل مفید بود جویدن آدامس

بشر جویدن آدامس را از مدت‌ها پیش شروع کرده است. صدها سال قبل که آدامس به شکل امروزی نبوده، مردم از صمغ درختان به جای آدامس استفاده می‌کردند. اما همان موقعها هم مخالفت‌هایی با جویدن آدامس وجود داشته است. در حال حاضر در اکثر مدارس به دانش‌آموزان اجازه نمی‌دهند که در مدرسه آدامس بجوند.

اما واقعا آدامس می‌تواند برای مغز و دندان مفید باشد؟

جواب بله است، البته اگر انتخاب درستی داشته باشید. در این متن به 5 دلیل که نشان از مفید بودن آدامس برای سلامت دارد اشاره کرده‌ایم.

با مارینا پخش همراه باشید

آدامس‌های رنکس در 5 طعم مختلف تولید می‌شوند و توسط شرکت مارینا پخش هستی در سرتاسر ایران توزیع می‌شوند.

 

سلامت مغز

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که آدامس میتواند به شما کمک کند تا در محل کار خود تمرکز بیشتر و همچنین بهره‌وری بیشتری داشته باشید. تحقیقاتی که اخیرا انجام شده حاکی از آن است که جویدن آدامس حافظه را تقویت می‌کند. از مهمترین نکات مثبت جویدن آدامس می‌توان به بهبود حافظه عملی و افزایش توان یادگیری کوتاه مدت و بلندمدت اشاره کرد. گفتنی است جویدن آدامس بخش جلوی شبکه کورتکس مغزی را فعال‌تر می‌کند و موجب پردازش بهتر اطلاعات مغز انسان می‌شود.

 

دندان‌های تمیزتر

کاش مسواکمو با خودم آورده بودم! اشکال نداره، یک بسته آدامس بدون شکر پیدا کردم. خیلی خوش شان هستید! بله آدامس می‌تواند به تمیز کردن دندان‌ها بین وعده‌های غذایی کمک کند، به شرط آنکه نوع بدون شکر آن را انتخاب کنید. جویدن آدامس باعث می‌شود که بزاق دهان بیشتری در دهان تولید شود که بسیار مفید است. زیرا بزاق دهان با اسیدهایی که در دهان توسط باکتری‌های پلاک تولید شده مقابله می‌کند. این باکتری‌ها می‌توانند مینای دندان ما را از بین ببرند و منجر به ایجاد حفره در دهان ما شوند.

 

نفس تازه‌تر

آدامس بدون شکر نفس انسان را تازه و باعث خوشبو شدن دهان می‌شود، البته لازم نیست فقط از آدامس نعنایی استفاده کنید. جویدن آدامس همراه با ترشح بیشتر بزاق دهان بوده که خشکی دهان را از بین می‌برد و از بوی بدن دهان جلوگیری می‌کند. مهم ترین فایده آدامس های بدون شکر رنکس این است که شیرین کننده استفاده شده در آن از سوی باکتری های دهانی تجزیه و تخمیر نشده و باعث پوسیدگی و برداشت کلسیم و فسفات از دندان نمی شوند و به حفظ تمیزی و سلامت دهان کمک می کنند. در میان انواع آدامس های بدون شکر انواعی که حاوی زایلیتول است توصیه می شود.

 

 کاهش استرس و اضطراب

روش‌های گوناگونی برای کاهش استرس وجود دارد. یکی از راه‌های ساده و در دسترس، جویدن آدامس است. محققان معتقدند آدامس، تنش و اضطراب را کاهش می‌دهد و طی آزمایشی که روی 40 فرد که در شرایط استرس شدید بودند انجام دادند متوجه شدند که هرچه آدامس با شدت و فشار بیشتری جویده شود، تاثیر سریع‌تری روی کاهش استرس دارد.

 

کاهش اشتها

آدامس ‌می‌تواند در کاهش وزن به شما کمک کند. زیرا کسانی که در طول روز آدامس می‌جوند کالری بیشتری می‌سوزانند. گفتنی است آدامس جویدن، میل و اشتهای انسان به ریزه‌خواری و خوردن میان وعده را کاهش می‌دهد و در حقیقت احساس نیاز به جویدن و خوردن سایر تنقلات را ارضا می‌کند.

 

ترجمه: علی معتمد زاهد

تصاویر
  • جویدن آدامس و 5 دلیل برای اثبات مفید بودن آن
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: